Donează 3.5%

Donează 3.5% din impozitul pe venit pentru anul 2023.

1. Dacă ai cont în SPV (spațiul privat virtual) completează formularul 230 (folosind Acrobat Reader sau alt soft echivalent) cu datele personale şi datele clubului şi depune-l online pe site-ul ANAF: Formular-230-2023-online.pdf (right-click + save link as... PDF-ul nu poate fi vizualizat în browser).

2. Dacă nu ai cont în SPV (spațiul privat virtual) printează formularul 230, completează-l cu datele personale (conform instrucţiunilor din document) şi trimite-l prin poştă la ANAF: Formular-230-2023-print.pdf (click pt a fi vizualizat în browser sau right-click + save link as...).

Data limită pentru depunere: 25 mai 2024.

Îţi mulţumim!

Saptamina rododendronului 10-15 iunie 2014

16 Iun 2014 09:49 - 12 Apr 2017 14:02 #2114 de angela
Cred ca fara putinta de tagada, aceasta pagina a cronicii apartine RODODENDRONULUI!

Sa incepem cu excursia in organizarea Sandei, in Ciucas. Traseul Bratocea, vf Ciucas, Complexul Ciucas, Valea Berii.

Alta excursie, tot Ciucas, a fost a noastra, cu Mihaela I, Brindusa, Iuliana - aveti aici albumul. Traseul a fost: Poiana Gropsoare- "prin Gropsoarele mici"- culmea Gropsoare - Zaganu - Poiana Gropsoare. Am mai vazut poze si de la Brindusa si Mihaela. Mihaela are un frumos album pe facebook .

Tot de rododendron au avut parte cei care au urcat pe Piciorul Pietrei Arse-(grup vsd-ist) si au coborit la Busteni, pe poteca Schiel. Poze am vazut de la Horia.

Un grup maricel a atacat Portita caraimanului, via: Kalinderu - Poiana Inalta - Portita - Braul Portitei - Valea Jepilor. Conducatorul ostilitatilor - Marian C. Am vazut poze de la Claudiu, dar el nu face albume din pacate, speram sa mai apara ulterior de la vreo 2-3 alti participanti (potential sharuitori!). Este o tura clasica pe care o faceam pe vremuri cu clubul (fara rodo insa :P).
Au sosit pozele lui Marius - multumim!!

Radu a participat si el la aceasta aventura de "initiere":
download ;
[url-http://kermit.go.ro/radu/kalinderu-bportita/index.htm]slideshow[/url].

telegrafic, de la Mirela - 2 ture:Sambata, am facut Sinaia-Cota 1400-Drumul de Vara-Vf. cu Dor (rododendron)-Drumul de Iarna-Cota 1400-Schitul Sf.Ana-Poiana Stanii Regale-Sinaia, duminica, Timisu de Sus-Valea Calului-Valea cu Noroi-Cheile Rasnoavei-Dealul cu Mesteacan-Trei Brazi-Predeal.

Daca nu v-ati plictisit, mai avem rododendroni- duminica am fost in Leaota(partea dinspre Moeciu de sus), cu Mihai, Claudia si Svetlana. Albumul meu de duminica- aici .
Traseul urmat a fost o combinatie a potecilor TR (Moeciu de sus-Bucsa) si BR (marcaj de creasta Leaota) cu variatiuni rododendristice.

Au sosit si pozele de la Mihai din aceeasi tura.

... si pozele de la Svetlana.

Vali, Lia, Dan si altii au urcat duminica in Coltii lui Barbes si au vizitat cascada Vinturisului si au vazut rododendronii din Vinturis.

Emil a fost intr-o tura de 2 zile la cabana Malaiesti:
Ziua 1 : Gura Diham-Diham-Glajerie-Cabana Malaesti si un pic pe Padina Crucii[\b]

Ziua 2 : Cabana Malaiesti-Hornul Mare-Varful Omu-Valea Cerbului-Busteni [\b]

Un grup de 4: Elena, Florin, Petrut si Geanina au urcat prin Bucsoiu la Omu si au coborit a doua zi via Scara-Tiganesti-Malaiesti, vizitind astfel si rorodendronii din zona :)
Pozele Elenei sint doar pe facebook .
Ultima editare: 12 Apr 2017 14:02 de către angela. Motiv: linkuri vechi

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
Timp creare pagină: 0.154 secunde

HAI CU NOI Dacă iubești muntele și vrei să ieși în weekend la o drumeţie în natură, în sălbăticia Bucegilor sau în zonele învecinate, te așteptăm sâmbătă și duminică în Gara de Nord la trenul Regio 3021, ora 6:00, primele două vagoane sau trenul InterRegio 1631, ora 7:17. Nu uita bocancii, rucsacul cu mâncare pentru o zi și hainele de ploaie. Te așteptăm cu drag la o tură pe poteci cunoscute sau mai puțin cunoscute! Ai ocazia să faci mișcare, să te bucuri de natură și să întâlnești oameni noi. Potecile muntelui sunt primitoare indiferent de anotimp. Vezi Cronica săptămânală
Pentru ture mai scurte şi mai uşoare, potrivite şi pentru începători, te invităm la drumeţii alături de SENIORI vineri în gara Basarab la trenul Regio 3023, ora 7:45, vagonul 2 la etaj. Vezi Cronica seniorilor

NOTA BENE Unele trasee montane descrise pe site sau prezentate în albumele foto pot prezenta un risc important de accidentare gravă. Traseele pot suferi modificări în timp şi pot fi diferite faţă de cum sunt ele prezentate aici. Informaţiile oferite de autori se bazează pe propria lor experienţă; ei nu-şi pot asuma nicio răspundere dacă informațiile nu sunt exacte sau de actualitate. Folosirea oricăror informații prezentate aici se face integral pe propria răspundere. Autorii nu-şi pot asuma nicio răspundere pentru consecințele ce pot decurge din folosirea, în orice fel, a informaţiilor prezentate pe site. Deasemenea, participarea la drumeţiile propuse se face pe propria răspundere, fiecare având obligaţia să se autoevalueze corect vis-a-vis de ceea ce implică drumeţia pe munte.