Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

saptamina 15-21 august 2016

acum 2 ani 11 luni #2684 de angela
Cum lipsesc, vad ca primesc reclamatii... ca unde e Cronica!! pai uite, vine ea, cum poate (nu trageti in mesager!):

De la Ion: Predeal-Cotul Donului-Poiana Secuilor-Cheile Rasnoavei-Trei Brazi-Predeal, 20.08
photos.google.com/sh...bHJSVlB6RmxlUUkxWjdn

De la Iura:
O echipa de sase a urcat in Piatra Mare de la Timisul de Sus pe culmea Ciorga (traseu cunoscut mai mult dupa numele vaii de la sud - Horvatca) si a coborat pe la cascada Tamina. Vremea a fost buna de mers, cu involburare de nori si cativa stropi de ploaie catre sfarsitul turei. Zmeura si afinele erau pe trecute (dar inca suficiente), merisoarele abia se coc. Cateva poze de atmosfera se gasesc in albumul de mai jos.

Piatra Mare: Horvatca
goo.gl/photos/WkkAe3R5CCnJMtTc7

De la Geta, o drumetie pe la Predeal:
goo.gl/photos/xM34z6MRqfrLzwg26

De la Mihaela:
Simbata prognoza fiind cu usoara ploaie, am preferat sa merg duminica cind era preconizat fara ploaie.

goo.gl/photos/ds482M9R2USgU9dP8

De la Nelu P:
Am fost duminica pe valea Jepilor, unde am avut parte de o vreme foarte calduroasa, chiar suficanta. Chiar si pe platou soarele te ardea. Am mers destul de greu,tfacand foarte multe popasuri. Dar in linii mari a fost OK. Traseul l-am facut singur, dar este un fel de a spune ca am fost singur deoarece a fost destul de multa lume pe traseu, asa ca am avut destui companioni
goo.gl/photos/vKoEUP8cawFaSrBe7

De la Mirela avem urmatorul mesaj:
Cheile Rasnoavei
goo.gl/photos/VjSc9Vd2QyVX17Fq8

Piatra Mare
goo.gl/photos/bsxtP6Z6SBtkspaW9

Un grup de 10 am fost plecati de simbata trecuta intr-o excursie mai in periplu, asa ca o voi raporta la saptamina urmatoare/urmatoarea fila de Cronica, chiar daca incepe cu ziua de simbata.

PS: scriu pe fuga, am ramas cu multe restante, asa ca va rog sa imi atrageti atentia daca e vreo greseeala, s-o remediez.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 3 luni #2862 de hoinar
O completare tardivă cu amintiri estivale (într-un wk ploios de sfârşit de aprilie) B) O plimbare domoală de concediu prin Cheile Turzii, pe versantul drept (urcuşul domol :P ) în amonte şi revenirea prin chei, în aval, pe poteca amenajată pe firul pârâului Hăşdate, bine umflat de ploi (aug. 2016).

plus.google.com/u/0/...23/posts/6ENZ2wwTeua

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria