Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

saptamina 2- 8 octombrie 2017

acum 1 an 9 luni - acum 1 an 9 luni #3014 de angela
Aceasta saptamina s-a terminat cu un weekend ploios/ zapezos/ vintos, rece, asa ca nu striu citi dintre noi vor avea ceva de raportat in Cronica.
Au fost citiva temerari insa pe cararile montane, nu toata lumea a stat in casa!
Totusi, primul album a sosit dintr-o altfel de excursie, si anume, de la Svetlana, care a fost la Arbanassi/ Bulgaria:
photos.app.goo.gl/OA6iy7ksavsSFzvf1

Am mai aflat de pe facebook, ca Elena A a fost pe munte: am vazut ceva zapada, ceva Munticel, ceva ghebe in pozele ei.

Mirela ne-a trimis un raport foto de duminica din traseul:
Predeal-Hanul Cotul Donului-Cabana Poiana Secuilor(1070 m)-Fitifoiu(1292 m)-Predeal,8.10.2017
photos.app.goo.gl/kBWw5aQd6mQAnJcb2

In ce ma priveste, si eu am facut duminica o plimbare (sau doua :) ) de la Valea Larga - prima pe valea lui Bogdan, doar pina la casa de vinatoare, pentru ca viscolasul intilnit a colo mi-a sters entuziasmul pentru vreo urcare spre golul alpin, a doua, pe un forestier paralel cu valea Prahovei, pe partea cealalta a vaii/fata de halta.
photos.app.goo.gl/6BXqRxTMoTwAGXXB2

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria