Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

saptamina 15-21ianuarie 2018

acum 1 an 5 luni - acum 1 an 5 luni #3136 de angela
Aceasta saptamina , mai ales spre sfirsit ne-a adus multa zapada...
Rapoarte, atitea cite sint, vin insa pe aceasta cale spre cei doritori sa afle pe unde am mai umblat, noi, 'floristii' :)

Am aflat ca Mihai C si dl. Puiu au fost- parca joi- sa testeze noua zapada, dar raport nu avem, stim doar ca a fost zapada mare. la fel de mare sau mai mare a fost si simbata, si duminica.
Despre '1m de zapada' povesteste albumul lui Vali G, din tura 20.01.2018, Azuga, Vârful Grecu, Dihamul Militar, La clește, Gura Diham:
photos.app.goo.gl/t7D0uFxhr0mLatjg1

si varianta trimisa de Mihai R:
Zapada mare, poteca necalcata (pana la Diham), decor de poveste. Cel mai important a fost ca vremea a fost buna desi a nins tot timpul, nu a batut vantul decat putin spre varf. O tura frumoasa de iarna.

photos.app.goo.gl/Uplo3j52Ymc12XEA3

Nu chiar de 1 m a fost zapada si la Sinaia, dupa cum puteti vedea din doua albume sosite din tura noastra: Sinaia- pirtia de bob- BR- Cota 1400- Schitul Sf Ana - Sinaia:
varianta mea, cu foarte putine poze - photos.app.goo.gl/rtNQFRTBHsFhin0l1
si varianta Artemizei:
Din trenul 3001 am coborat in gara Sinaia un numar de 10 persoane : Angela V, Artemiza C ,Gabi A , Karmen D , Elena S , Cristina A , Rodica B , Brandusa G , Monica L si Nelu Z , am urmat o drumetie in circuit , trecand pe langa M-rea Sinaia -Hotel Furnica - Cabana Schiorilor -urcare pe serpentinele din vechea partie de bob- Cota 1400- Schitul Sf. Ana - intoarcere Cabana Schiorilor - Sinaia gara.
photos.app.goo.gl/JOmtlgKTOgk6tKrh1

De la Dumitra am primit un raport din traseul Predeal-Galma Mare-DN73A-Cabana Diham-Conducta-Gura Dihamului - Valea Cerbului-Busteni:
photos.app.goo.gl/noFzbOGRIra5TGBk1

mai am in tolba, o plimbare la Susai, duminica, de la Doina: photos.app.goo.gl/FuJyqm0MtlPunXLg1
pe poteca turistica spre Susai dar numai pana la Muchia Susai; din cauza ca a inceput sa bata vantul Vali nu a mai vrut pe aici, asa ca ne-am intors pe Polistoaca. Am avut si soare.

A sosit si raportul saptaminal al Mirelei:
Sambata,Predeal-Fitifoiu(1292 m)-Cabana Steaua(Forban)-Saua Baiului-Conducta-Gura Diham-Busteni.
photos.app.goo.gl/AePUyn8fzmbB8YGj1
Duminica, Sinaia-Poiana Stanii-Vechiul drum al Cotei-Sinaia.
photos.app.goo.gl/2sCYJW4sh2DSiq3V2

In rest, am mai fost la plimbarea de marti, ca de obicei, pe Lacul Morii, in organizarea lui Serban D- doar un album va pun, ca prea ar fi mult, s-o fac saptaminal :) si asta doar pentru ca am avut o surpriza! photos.app.goo.gl/btYiPEc4nFcKssRD2

Iar joi, Liana ne-a condus pe Arges si Neajlov, de la Falastoaca la Gostinari.
foto: photos.app.goo.gl/cVrgvq3N6a2SJ07S2
si de la Ion H:
photos.app.goo.gl/c78tdQbLMdvIipEd2

si au mai sosit citeva poze de la Ilinca: Diham – Pichetul Rosu – Poiana Izvoarelor, zapada proaspata neatinsa si foarte mare in unele locuri
photos.app.goo.gl/2QjIK1jBpfzTR9pk1

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria