Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

saptamina 25 iunie-1iulie 2018

acum 1 an 2 săptămâni - acum 1 an 1 săptămână #3281 de angela
Este vara, chiar daca mai sint si cicloane tropicale, care ne supara sau se mai si raceste temporar... si e 'de vacanta' deja!
Atentie, cronicarul vostru de serviciu poate sa dispara cu zilele, deci... mai postati-va si voi albumele, altfel vor fi incluse pe masura posibilitatilor, cind apuc (vreme acasa/verificat e-mail/net)!!!

Pina una alta, cum am deschis sezonul de 'expeditii' :D, am fost, cum propusesem in Buila-Vinturarita, cu intrare din Barbatesti. Echipa initiala s-a schimbat un pic, deh, prognoza meteo, bat-o vina. Planul nu s-a schimbat, doar ca pe teren am ales alta continuare pentru a doua zi, cea propusa de mine - initial - nu a tinut, chit ca vremea a tinut cu noi!
Dar a fost o excursie foarte reusita, cu toate neajunsurile ei, drumuri cam neumblate, descoperite nou si altele vechi, dar parca prea neumblate, incit a trebuit sa cautam de multe ori continuarea, chit ca mai stiam binisor din amintiri, pe unde ar fi trebuit sa fie!
2 zile pline, poate nu suficient de bine ilustrate - photos.app.goo.gl/q4vLXUTQy6oGFV9p7
Dar am mai avut si alti fotografi amatori in echipa, asa ca va mai urma!

iata si 2 albume de la Artemiza:
photos.app.goo.gl/WSNVTPDLPYnpeNo66
photos.app.goo.gl/r87jMVvyEEqq38fp7

Mihai C. raporteaza pe facebook (nu dau linkuri de facebook, din motive usor de inteles... si am mai spus!)
Tura de duminica : Timisu de sus -Drumul Serpilor -Vf Postavaru -Brasov ! Vreme buna de mers si de cules ciuperci!

Mihaela I a fost la refugiul Costila:
photos.app.goo.gl/Xge9yq5JKjprT1598

Later edit:
Svetlana a fost pe Piciorul Pietrei Arse duminica 1.07.2018
photos.app.goo.gl/RTr1W7roT8E24a966

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 2 săptămâni #3283 de ROFMihai1075
Se anunta vreme nu prea buna dar totusi ne hotaram sa mergem unde ne-am propus.
Prima parte a primei zile a fost destul de umeda si noroasa dar odata ajunsi in Curmatura Builei norii se raresc si putem pleca la plimbare pe Mt. Piatra si pe Tucla. Dupa amiaza lasam Curmatura in urma si traversam frumoasele poieni. Gasim refugiul de la Pisc desi nu este nici un indicator care sa ne indrume spre refugiul inainte de lasarea serii. Vedem si un frumos apus. A doua zi urcam spre capatul crestei unde intrarea in creasta nu arata prea bine. Stanci umede si cu noroi iar mai sus trebuie sa innotam prin jnepeni. Hotaram sa ne indreptam spre Curmatura Oale si dupa scurtele vizite pe la schituri ajungem si la locul unde se incheie frumoasa noastra drumetie de doua zile. Iata si cateva imagini:

photos.app.goo.gl/ufe2uAJBJCL5sJkV7

photos.app.goo.gl/w7TkkbnYxEdXhzkt8
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: angela

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria