Donează 3.5%

Donează 3.5% din impozitul pe venit pentru anul 2023.

1. Dacă ai cont în SPV (spațiul privat virtual) completează formularul 230 (folosind Acrobat Reader sau alt soft echivalent) cu datele personale şi datele clubului şi depune-l online pe site-ul ANAF: Formular-230-2023-online.pdf (right-click + save link as... PDF-ul nu poate fi vizualizat în browser).

2. Dacă nu ai cont în SPV (spațiul privat virtual) printează formularul 230, completează-l cu datele personale (conform instrucţiunilor din document) şi trimite-l prin poştă la ANAF: Formular-230-2023-print.pdf (click pt a fi vizualizat în browser sau right-click + save link as...).

Data limită pentru depunere: 25 mai 2024.

Îţi mulţumim!

Cronica saptaminii 29aprilie-5mai2013

07 Mai 2013 12:17 #1776 de angela
Cronica saptaminii 29aprilie-5mai2013 a fost scris de angela
O saptamina bogata in evenimente/excursii, dar probabil va mai fi nevoie de un pic de timp pentru sistematizarea datelor/pozelor.
Fiind 1 mai, unii au avut minivacante, altii doar excursii "sporadice" -pe care le voi aduna incetisor cu rabdare(sper si voi veti avea rabdare sa le vedeti/revedeti pe masura ce se imbogateste lista).

sa incepem, deci:

1 mai: Valea Lomului din Bulgaria, pe o vreme calda, frumoasa (10 participanti).

Tabara foto Macin de la Pietrele Mariei (pretext sau tinta)- 4 persoane (1/2-5 mai)

Cheile Rimetilor, Baltii, Pravei (sau Pravului)

3 mai: in Baiului: Poiana Tapului- Stina din Picior -Cumpatu -Sinaia

4 mai: Timisu de Sus-Horvatca-Vf.Piatra Mare(1843m)-Coada Pietrei Mari-Tunelul Mare

5 mai: in Baiului: Valea Larga -Piciorul lui Vasii - Doamnele-Tituleni - Comarnic, cu grindina pe la Antene

3-6mai: Muntele Cozia - excursia organizata de Miza

1-6 mai: de Paste in Oltenia de sub munte in organizarea Sandei

Ceva mai extins, o vacanta 26 aprilie-6 mai, Mihai si Claudia au fost in zona Cheilor Aiudului si imprejurimi - asteptam detalii si poze!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mai 2013 12:26 - 05 Apr 2017 20:22 #1777 de angela
Scris de angela pentru subiectul Valea Lomului de 1 mai
Am plecat iar in Bulgaria, de data aceasta pe valea Lomului (negru+Rusenski). 10... "mititei" de 1 mai muncitoresc.

Am fost si la Basarbovo in trecere scurta (pentru cei care nu au mai fost niciodata in zona si pentru regrupare), apoi am vizitat cetatea Cerven si am facut un drum prin chei (si un pic pe linga) pina la Ivanovo... peste 20km. A fost o zi un pic prea lunga... si am vazut ca si in Bulgaria sint capuse (nu eu personal).
Daca vreti sa vedeti mai mult: pozele sint aici
Ultima editare: 05 Apr 2017 20:22 de către angela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mai 2013 12:45 - 05 Apr 2017 20:01 #1778 de angela
Scris de angela pentru subiectul Macin-tabara foto si pe linga
Iata in rezumat minivacanta noastra in Macin (2-5mai)/unde este cazul, gasiti si traseele urmate - la fiecare album:

ziua 1:
sosirea si explorari locale: am fost cu baietii pina sub cascada Chediu (prima), ei au continuat in sus, dar eu eram prea obosita dupa valea Lomului, dormit putin si condus, ca am preferat niste explorari mai scurte si pasnice de facut planuri pentru viitor

poze din prima zi

ziua 2:
Astazi merg in Cheile Chediului- urc pe un grohotis la stinga si ies pe creasta Moroianu... si cobor undeva balaurit pe la "cetate"

albumul

ziua 3:
in plimbarica pe PR, traseul Cozluk... cu Cristina si Liviu

tura completa

ziua 4: intoarcerea acasa pe drumul "de coasta"
poze

Daca vreti sa vedeti si viziunea profesionistului despre tabara foto, va dau si linkul organizatorului taberei

Si inca alte citeva poze de la Cristina, ce si cum a vazut ea Dobrogea de nord/Macinul
Ultima editare: 05 Apr 2017 20:01 de către angela. Motiv: linkuri

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mai 2013 15:26 - 05 Apr 2017 20:23 #1781 de angela
Scris de angela pentru subiectul cheile Rimetilor, Baltii, Pravei (sau Pravului) etc
Am primit de la Svetlana un reportaj foto din Rimeti.
Si acolo a fost frumos!!

Tot de la Svetlana un addendum cu Ripa Rosie si alte obiective de pe drum

si o alta excursie in muntii Trascau : Piatra fetei, cheile Tecsesti.
Ultima editare: 05 Apr 2017 20:23 de către angela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
09 Mai 2013 13:56 - 05 Apr 2017 20:03 #1782 de angela
Scris de angela pentru subiectul Cozia 3-6 mai
Mesaj scurt de la Iura:
Am fost la Cozia cu Miza. Am fost 13 persoane am stat la hotel Cozia, cu piscina termala si jacuzzi. Am facut 4 ture, doua in Cozia (inclusiv muchia Turneanu, cabana Cozia si manastirea Stanisoara), una 12 km pe valea Caciulata (de teama ploii) si in ultima zi la cascada Lotrisor.
Ultima editare: 05 Apr 2017 20:03 de către angela. Motiv: link dezactivat

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
10 Mai 2013 13:52 - 05 Apr 2017 20:04 #1783 de Diana
Scris de Diana pentru subiectul Re: Cronica saptaminii 29aprilie-5mai2013
Mai multe obiective din excursia de la Râmeţ:

- pe drum am trecut pe la Râpa roşie din Sebeş

- Iezerul Ighiel - un lac de baraj natural format în calcare

- în zona mânăstirii Râmeţ, unde am avut baza - pe lângă cunoscutele chei ale Râmeţului, Rezervaţia Cheilor Pravului

Rezervaţia Cheile Tecşeştilor
Ultima editare: 05 Apr 2017 20:04 de către angela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
Timp creare pagină: 0.183 secunde

HAI CU NOI Dacă iubești muntele și vrei să ieși în weekend la o drumeţie în natură, în sălbăticia Bucegilor sau în zonele învecinate, te așteptăm sâmbătă și duminică în Gara de Nord la trenul Regio 3021, ora 6:00, primele două vagoane sau trenul InterRegio 1631, ora 7:17. Nu uita bocancii, rucsacul cu mâncare pentru o zi și hainele de ploaie. Te așteptăm cu drag la o tură pe poteci cunoscute sau mai puțin cunoscute! Ai ocazia să faci mișcare, să te bucuri de natură și să întâlnești oameni noi. Potecile muntelui sunt primitoare indiferent de anotimp. Vezi Cronica săptămânală
Pentru ture mai scurte şi mai uşoare, potrivite şi pentru începători, te invităm la drumeţii alături de SENIORI vineri în gara Basarab la trenul Regio 3023, ora 7:45, vagonul 2 la etaj. Vezi Cronica seniorilor

NOTA BENE Unele trasee montane descrise pe site sau prezentate în albumele foto pot prezenta un risc important de accidentare gravă. Traseele pot suferi modificări în timp şi pot fi diferite faţă de cum sunt ele prezentate aici. Informaţiile oferite de autori se bazează pe propria lor experienţă; ei nu-şi pot asuma nicio răspundere dacă informațiile nu sunt exacte sau de actualitate. Folosirea oricăror informații prezentate aici se face integral pe propria răspundere. Autorii nu-şi pot asuma nicio răspundere pentru consecințele ce pot decurge din folosirea, în orice fel, a informaţiilor prezentate pe site. Deasemenea, participarea la drumeţiile propuse se face pe propria răspundere, fiecare având obligaţia să se autoevalueze corect vis-a-vis de ceea ce implică drumeţia pe munte.