Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Cronica saptaminii 17-23 iunie 2013

acum 6 ani 3 săptămâni - acum 2 ani 3 luni #1868 de angela
Saptamina aceasta este cu "prelungire" la 3 zile, de Rusaliile ortodoxe, la cine a indraznit sa infrunte vremea si vremurile, adica.
Simbata am avut totusi noroc de vreme buna, ceva bubuieli, dar fara ploaie- si s-a mers si prin Bucegi si prin Postavaru... si pe la dealuri. Trebuie sa fi fost o excursie organizata de Sanda... parca Muntele Mic?
Citiva prieteni au plecat in Ceahlau.

Unii, nu stiu exact citi la numar, au urcat la Malaiesti, o parte la o zi doar, altii mai la minivacanta.
Alt grup, cu Andrei, Gigi... au mers Schiel-platou-Piciorul Pietrei Arse, cum intentionam si noi initial, dar echipa noastra a ales sensul invers, speriata de un nor mai uritel. O parte din echipa noastra, mai grabita, am coborit pe la Urlatoare si am venit la tren in Poiana Tapului, 2 au mers la Busteni si ne-au tinut si locuri!
Mirela(+2) a fost pe Drumul Serpilor in PostavaruTimisu de Jos-vf Postavaru(1799m)-Brasov, 22.06.

Virginica a fost la dealuri "la cules", cu Mioara+catel.
Altii... nu mai stiu.

Duminica am fost cam putini, o echipa de 3, cu Doina si Clara, am mers pe valea Pelesului, spre Poiana Stinii. A fost o excursie frumoasa, cu multe cascade cu apa destula- treceri de ape cu udat la picioare, uneori. La ora 12 am iesit de pe vale si am stat pina spre ora 1 in poiana (Stinii) plina cu flori. Ploaia a inceput pe la 1 fara 5, si s-a intetit in curind dind vreo 10-15 min si de grindina (aveam timp, asa ca am asteptat sa se mai linisteasca, undeva la un cot al potecii din parc. Si la dus si la intors am preferat culmea Pelesului, pe la Vulparie.
pozele mele aici

Jeni si Marina au fost in Baiului, la Azuga (Sorica, Cazacu) si au scapat doar cu citeva picaturi de ploaie.

Mirela, Orlando, Miruna au fost pe familial la Cabana Piatra Mare,23.06.2013.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria