Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Cronica saptaminii 5-11 august2013

acum 6 ani 2 luni - acum 2 ani 6 luni #1922 de angela
Saptamina aceasta -cum ati putut observa am lipsit, am fost plecata de duminica in Fagaras.
Am urcat din Balea, am urcat la lacul Capra (si am facut de acolo o incursiune scurta pina dupa Fereastra Zmeilor/Trei pasi de moarte. A doua zi am mers la Caltun pe creasta. La Caltun am ramas 2 zile: in prima zi am urcat pe Negoiu si Serbota, via Strunga Dracului (nerecomandat! foarte friabil) si Custura Saratii, pe care nu am mai fost din 2004 si pe care acum am gasit ras-cablata, dar si lustruita :( La intoarcere am venit prin strunga Doamnei.
A doua zi am fost doar pina in Strunga Ciobanului (friabila si ea, destul)
Apoi ne-am intors la Capra si dimineata de vineri am coborti din munte. Pe drum ne-am oprti pentru o vizita pe valea lui Stan, cu destul de multa apa, si acum cu marcaj PR pe ea!
La monument a aparut Rodica si citiva voluntari, printre care m-am bucurat sa salut cunostinte vechi si noi. Era si Marian pe acolo, mare mester.
mai erau in zona si Florin D si Cami, ne-am intilnit pe Laita pe cabluri si vineri pe drumul prin saua Capra.
Am tone de poze, poate spicuiti citeva care va intereseaza aici .

Simbata am fost in Piatra Craiului: Padina lui Calinet, Briul Cioringa Mare ramura de sus, creasta, padina Popii, Valea Ursilor .

Doina a fost in Piatra Mare:Sirul Stincilor.

Doamna Virginica a condus o trupa mare in Coltii lui Barbes, Paduchiosu - poze de la Diana .

Am fost Eugen S in tura Busteni-Plaiul finului-V Cerbului-V Tapului-Platou-V Jepilor-Busteni 10.08.2013 - ne cam lipseste din sectiunea de jurnale, mai nou... Bravo echipa! si.. apropo: La multi Ani, Marian!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Recente

16 Octombrie 2019
07 Octombrie 2019
02 Octombrie 2019

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria