Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Cronica saptaminii 12-18 august 2013

acum 5 ani 10 luni - acum 2 ani 3 luni #1925 de angela
Desi sint sigura ca ati fost prin muntii patriei mai mult sau mai putin grupati, recolta mea de informatii este slabuta - azi dimineata am venit acasa si uite ca nu am gasit decit un singur link de la Ion P, care a fost cu Mihai C in creasta Balaurului: pe 18 august

Eu am fost iar pe coclauri, din lipsa de alte organizari, am petrecut cu un prieten un mic sejur in Retezat, intre 16 si 21 august, care s-a incheiat si cu o scurta vizita in Cheile Rametului (dar despre astea separat, iata un mic raport si voi da si link la poze). Pe drumul inspre lacul Bucura, la urcare, vineri ne-am intilnit cu Ion G si Brandusa, care stateau jos in Poiana Pelegii si urmau sa plece acasa curind, desi vremea s-a imbunatatit substantial dupa sosirea noastra.

ha! sa verific si cealalta cutie de email!

Mirela a fost in doua excursii pe "valea Prahovei":
Azuga-Sorica-Urechea(1715m)-Cazacu(1753m)-Zamora-Poiana Tapului,17.08;
Cheile Rasnoavei,18.08.2013.

Doina raporteaza o tura de simbata pe la Timbal: din cauza vremii sub Timbal ne despartim: un grup de 6 persoane urca, si restul de 3 (printre care si eu) stam la baza lui.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 10 luni #1928 de angela
Emil ne-a pregatit deja 2 albume cu Fagarasul asa cum l-a vazut el, cind a fost sa o ajute pe Rodica la Monument:

album 1

si album 2 .

acum 5 ani 10 luni #1929 de angela
iata si continuarea aventurilor lui Emil si Rodicai la santierul monumentului:
album3
si
Transalpina

Cititi si comentariile lui la poze, sint instructive.

acum 5 ani 10 luni - acum 2 ani 3 luni #1934 de angela
Nu v-am dat -se pare- link la pozele lui Vali din Dolomiti, unde a fost un grup de vajnici Floristi in vara asta. Am primit
albumul

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria