Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Cronica saptaminii 19-25 august

acum 6 ani 1 lună #1932 de angela
Cu scuze pentru intirziere, dar fiind plecata din tara nu am putut sa ma achit de datorie si vad ca nimeni altul nu m-a suplinit la aceasta rubrica, incerc sa refac "handicapul" azi... va urma deci, dupa ce fac lista celor primite pe mail.
:)

Aici intra excursiile raportate de Mirela: Valea Larga-Vasii-Doamnele Tituleni(1403)-Comarnic si Azuga-
Clabucetul Taurului(1520)-Predeal
, 24,25.08 si
Emil- la Timbal , care scrie: Va trimit pozele cu tura de sambata inspre Timbal.
Traseul a fost pe ruta: Busteni-Gura Diham-Cabana de vanatoare "Coltii Morarului"-Valea Morarului-Timbal (a ajuns doar jumatate de grup pana sus, restul s-au intors)-Munticelu-Poiana Costilei-Caminul Alpin-Busteni.

Eu am fost in recunoastere in Siriu, cu doi prieteni - mai mult ca sa fac cunostinta cu drumul si zona, sa imi fac o idee, pentru o eventuala incursiune mai serioasa. Si... am hotarit ca voi mai merge o data, si "de adevarat"! :lol:

Si, va recomand cu caldura sa cititi si despre aventurile lui Andrei in Fagaras... care precis va aduce macar un zimbet pe buze: aici .

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Recente

16 Octombrie 2019
07 Octombrie 2019
02 Octombrie 2019

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2019 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria