Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Brasov - Tampa - Saua (Poiana) Tampei - Postavaru

acum 1 an 6 luni #3412 de ROFMihai1075
Salutare iubitorilor de natura, munte, drumetie!

Mihai R si Mihai D va invita duminica 18-11-2018 intr-o drumetie in zona: Brasov - Tampa - Saua (Poiana) Tampei - Postavaru
Intalnire la trenul Regio 3001 de la 6:22, vagonul 1 sau 2.
Traseele pe care le facem de obicei sunt de minim 20 km, timp de parcurs intre 6 si 8 ore.
Echipament recomandat (pe langa cel normal care este la alegerea fiecaruia): rucsac de munte, bocanci de munte cu talpa solida (nu adidasi, espadrile, pantofi, etc.), pelerina sau alt tip de imbracaminte de ploaie (ex: bluza fas subtire anti-ploaie, pantaloni, foaie de ceapa, anti-ploaie).
Mancare si apa pentru o zi. Ex: cateva sandwich-uri, 1.5 litri apa, un mar, ceva dulciuri (ciocolata, bomboane, etc.)

Va asteptam!
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: angela

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 6 luni #3413 de ROFMihai1075
In functie de vreme, timpul de parcurs si tinand cont ca ziua este scurta dupa Saua Tampei vom continua fie pe poteca spre Valea Cetatii - Brasov fie spre Poiana Ruia - Valea Lamba.

acum 1 an 6 luni #3415 de vali
Sa-l punem pe FB ca eveniment ?

acum 1 an 6 luni #3416 de ROFMihai1075
Eu nu am cont FB. Crezi ca va avea mai mult ecou daca apare si pe FB la ture?
E ok, nu are ce sa strice cred... Cei interesati cred ca deja stiu unde sa se uite. Dupa ce vad si aud in jur, Floarea de Colt mi se pare ca este mai prezenta ca acum cativa ani printre oameni.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Recente

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2020 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria