Folosim fişiere cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență de navigare pe site.
Citeşte Politica cookie, Termeni şi condiţii, Politica de confidenţialitate.

Cu bicicleta: București-Adunații Copăceni-Călugăreni-București 07.04.2019

acum 1 an 1 lună - acum 1 an 1 lună #3578 de ROFMihai1075
Pe urmele Angelei la ghiocei

Tura de exploarare. Am parcurs partial acest traseu (până în comuna Călugăreni). Nu am parcurs porțiunea de pădure din Călugăreni.

Data și locul intalnirii: duminica, 07.04.2019, Gara Progresu (capătul tramvaielor), ora 10:00
Traseu: București-Adunatii Copaceni-Călugareni-Bucuresti

Grad de dificultate: usor spre mediu

Această tură se adresează tuturor categoriilor de ciclisti. Fie că sunteți începători sau nu, se va merge în regim de cicloturism, cu poze și pauze de regrupare. Nu bifăm kilometri pe Strava, ci ne bucurăm de plăcerea de a pedala.
Ținând cont de faptul că o parte din traseu se va desfășura pe DN5, vom merge pe acostament, iar acolo unde acostamentul nu permite, pe marginea drumului.

Deși mă repet, țin la niște reguli:
1.Se vor respecta toate regulile de circulație;
2. Desi regulamentul rutier recomandă purtarea opțional a căștii, aceasta este obligatorie in tură;
3. Mergem doar în șir indian, conform legislației in vigoare;
4. Dacă ești biciclist bun, mă bucură, nu trebuie să dovedești, lasă cascadoriile pe bicicletă acasă;
5. SĂ AVEȚI LUMINI și elemente reflectorizante! Condiție obligatorie! Este posibil să ne prindă întunericul pe drum.
6. SĂ AVEȚI KIT DE PANĂ!
7. Odată ce ai acceptat să participi la această tură înseamnă ca ești constient/ă că ești pe proprie răspundere și ești de acord cu acest aspect;
8. Gandește-te bine dacă poți duce la final această tură, e neplăcut să avem timpi morți din cauza unei proaste pregătiri fizice;
9. Bicicletele să fie în stare perfectă de funcționare;
10. De-a lungul traseului se merge grup cât se poate de compact, grupul nu se va intinde pe o rază de câțiva kilometri.

Tura este organizată de Brîndușa.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

• Nepermis: pentru a crea subiect nou.
  • Nepermis: pentru a răspunde.
  • Nepermis: pentru a adăuga atașamente.
  • Nepermis: să-ți editeze mesajele.

Recente

Biblioteca

Biblioteca Floarea de Colţ vă propune o colecţie de materiale informative având ca temă centrală muntele, natura, aventura, călătoriile, fotografia, etc. Adunate prin bunăvoinţa donatorilor cărţile sunt la dispoziţia membrilor clubului pentru a fi lecturate.

Cronica săptămânală

Amănunte despre turele săptămânale şi albumele foto aferente, activităti recente ale clubului consemnate în forum.

© 2020 Asociația Club Alpin Floarea de Colț București

CUI 36110772
RO64BTRLRONCRT0345072901, Banca Transilvania, Sucursala Victoria